България U18 с 3 от 3 на ЕвроВолей 2024 след страхотен обрат срещу Полша

Националният отбор на България за девойки до 18 години продължава с отличното си представяне на Европейското първенство в Гърция и Румъния. Момичетата на Антонина Зетова направиха страхотен обрат и надделяха над един от фаворитите в Група II – Полша, с 3:2 (21:25, 21:25, 25:21, 28:26, 15:7) в третата си среща от групата, играна този следобед в залата в Ираклион (о. Крит).

По този начин младите „лъвици“ останаха единственият непобеден тим в групата, като са начело с 3 победи от 3 мача и 8 точки до момента във временното класиране. Утре (4 юли) е почивен ден на турнира, а в петък (5 юли) България излиза срещу Литва.

Мачът е от 14,30 часа българско време.

Най-полезна за България стана Деница Ангелова с 22 точки (5 блока!, 2 аса и 68% ефективност в атака – 18) за победата. Калина Венева (2 блока, 1 ас, 35% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане – 7) и Дарина Нанева (1 блок, 2 аса и 60% ефективност в атака – 10), които играха до четвъртия гейм, добавиха още 14 и 12 точки за успеха.

Снимки: CEV.EU