Рубльов стигна до първия си „Мастърс“ финал

Андрей Рубльов достигна първия си финал на турнира от сериите „Мастърс“. Той го направи в Мадрид след убедителна победа с 6:4, 6:3 над американеца Тейлър Фриц на полуфиналите. Седмият в схемата руснак се наложи над своя съперник след 1 час и 14 минути игра на турнира с награден фонд от 7,87 милиона евро.

Рубльов започна колебливо и допусна пробив още в първия гейм в мача, но веднага върна пробива и постепенно намери своя ритъм, като до края уверено преодоля съпротивата на Фриц.

Руснакът имаше леки проблеми и в началото на втория сет, но тогава спаси двете възможности за пробив.

Рубльов пристигна в Мадрид в серия от четири поредни загуби, но успя да стигне до финала, отстранявайки втория поставен Карлос Алкарас по пътя си и в търсене на втората си титла за годината на финала ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал между непоставения канадец Феликс Оже-Алиасим и 30-ия поставен Иржи Лехецка от Чехия.

Снимки: Imago