Йокич надделя над Уембаняма, а Нъгетс – над Спърс

Шампионът Денвър Нъгетс постигна победа със 117:106 при визитата си на Сан Антонио Спърс.

Никола Йокич спечели сблъсъка под кошовете с избрания под номер 1 в драфта Виктор Уембаняма, като завърши с 31 точки за 31 минути в игра. Още 15 точки и 10 борби добави Джамал Мъри за успеха, който върна Денвър на първото място в Западната конференция с 47 победи и 20 загуби.

За Сан Антонио 19 точки реализира Джеръми Сохан, а по 17 прибавиха Уембаняма и Девин Васел.

Орландо Меджик направи нова важна крачка към класиране за плейофите в Източната конференция след 113:103 при визитата си на Торонто Раптърс.

До почивката мачът бе напълно равностоен, но в третата четвърт „магьосниците“ отвориха разлика от над 10 точки.

Най-резултатен за Орландо бе германецът Франц Вагнер с 19 точки, а със 17 завърши Паоло Банкеро.

За Торонто рекордните си за сезона 31 точки отбеляза Гари Трент-младши.

Снимки: Imago