Сърбия си осигури място във втората фаза на Световното

Сърбия победи с 94:77 (27:15, 30:12, 18:31; 19:19) Пуерто Рико в мач от група „В0“ и си осигури място във втората фаза на Световното първенство по баскетбол, което се провежда в Япония, Филипините и Индонезия.

Селекцията на Светислав Пешич започна ударно срещата в „Аранета Колизеум“ в Манила, като до почивката си осигури комфортен аванс от 30 точки. След почивката обаче сръбските баскетболисти се поотпуснаха, намалиха темпото и съперникът им се възползва по най-добрия начин от това, намалявайки пасива си до 17 точки преди заключителната четвърт. В нея двата отбора бяха изключително равностойни, като само доброто представяне на Сърбия в първите две части спаси отбора от обрат в резултата.

Богдан Богданович и Никола Йович вкараха по 17 точки за успеха на Сърбия,  15 наниза Алекса Аврамович, а 12 добави Никола Милутинов.

За Пуерто Рико Айзея Пинейро се разписа с 14 точки.

На 30 август (сряда) Сърбия ще се изправи срещу Южен Судан, а Пуерто Рико ще премери сили с Китай. Мачовете са съответно в 11:00 ч. и 15:00 ч. българско време.