България U20 започва похода си на Европейското в Скопие

Младежкият национален отбор на България по баскетбол до 20-годишна възраст започва участието си на Европейското първенство в Дивизия “Б” в Скопие. “Лъвчетата” откриват надпреварата с двубой срещу Ирландия днес от 14:30 часа българско време в столицата на Северна Македония.

Момчетата на Васил Христов се намират в група “А” на надпреварата, където компания им правят отборите на Словакия, Чехия, Северна Македония и Ирландия. Само първите два отбора във всяка една от четирите групи ще продължат напред към четвъртфиналите.

Тимът ни замина в сряда сутринта за Скопие в пълен състав. 12 баскетболисти тренираха в зала “Арена Ботевград” в последните дни, като най-важното е, че проблеми с контузени състезатели няма. Отборът изигра и пет контроли, като записа три победи и две загуби. Страната ни на Европейското ще бъде представяна от Георги Герганов, Кръстомир Михов, Красимир Петров, Виктор Гергов, Илиян Пищиков, Марио Боянов, Христо Бъчков, Денис Камбуров, Иван Спиров, Андон Вачев, Михаил Комбаков и Константин Костадинов.

През миналата година България U20 допусна изненадваща грешна стъпка срещу отбора на Ирландия и след като водеше с 16 точки в третата четвърт, отборът допусна обрат и загуби със 72:75. Поражението не се оказа фатално за “лъвчетата”, които излязоха от групата, преди да бъдат победени от Финландия на четвъртфиналите с 64:67.

В събота от 22:00 националите ни играят и срещу Чехия, а в неделя от 17:00 ще се състои и двубоят срещу Словакия. Мачът срещу домакините от Северна Македония ще се проведе във вторник от 19:30 часа.

Снимки: Владимир Иванов