Мичъл и Стивънс вдъхновиха Кливланд за обрат над Бостън в НБА

Кливланд Кавалиърс се наложи над Бостън Селтикс със 118:114 след продължение и продължава да топи преднината на Милуоки на върха в Централната дивизия на НБА.

Ламар Стивънс вкара пет поредни точки в продължението, които имаха цената на победа. Донован Мичъл беше най-резултатен обаче от всички с 40 точки в мача, в това число и решаващи кошове в последната четвърт.

Бостън водеха с 14 пункта в последните минути, но Мичъл скъси с точна стрелба от арката и тройка.

Гостите от Бостън пристигнаха с доста ограничен състав и това също оказа своето влияние в мача. Също така вчера те играха две продължения с Никс и също паднаха. Ивън Моубли наниза 25 точки за победителите, взе 17 борби и направи три блокади през второто полувреме.

Джейсън Тейтъм не игра за Селтикс, а в негово отсъствие Джейлън Браун завърши мача с 32 точки, 13 борби и 9 подавания.