Миньор 2015 удържа Спартак Сандански в ББЛ А група

Миньор 2015 се върна на победния път в ББЛ А група. След като претърпя първата си загуба за сезона в предишния кръг срещу Енигма Фойерверк, тази вечер тимът постигна трудна победа срещу Спартак Сандански със 105:96. Далеч по-опитният отбор от Перник водеше почти през целия мач в зала „Триадица“, но на няколко пъти съперникът му правеше обрат и до последно имаше шанс да спечели.

След този двубой Миньор 2015 е с баланс 15-1 начело във временното класиране, докато младият тим на Спартак Сандански е предпоследен с 2-15.

Баскетболистите на Георги Младенов имаха предимство почти през цялата първа четвърт и въпреки че за кратко изпуснаха водачеството си, след десет минути игра водеха с 23:16. Разликата в тяхна полза достигна 11 през втория период, но мерникът им от далечно разстояние изневеряваше. В същото време Спартак вкара пет тройки само за тази част и след края й намали за 40:44.

Резултатността се вдигна още след паузата, като двата тима си вкараха общо 65 точки само в третата част. Отборът на Янко Янчев отново стигна до пълен обрат, но и този път не успя да задържи за дълго водачеството си и преди последната четвърт Миньор 2015 бе напред със 79:70. Тимът от Перник на няколко пъти отново прави преднината си двуцифрена в оставащото време, но съперникът му не се отказа. Малко повече от две минути преди края Спартак намали само на 6, но този път не успя да заличи напълно пасива си и загуби.

Над всички за победителите бе Христо Гатев с 28 точки, като бе 10/11 от игра и 8/8 от фаула, а освен това овладя и 18 борби. Боян Тенев се отчете с 19 точки, 18 отбеляза Георги Дамянов, а дабъл-дабъл имат още Драгомир Енчев (16 точки и 12 борби) и Николай Иванов (12 точки 14 асистенции).

За Спартак Владимир Маринов реализира внушителните 41 точки, включително 7 тройки, а освен това направи и 8 асистенции. Александър Жилев записа 16 точки и 11 борби, Никола Кольов е с 11 точки.