Барселона излъга Цървена звезда след продължение в Белград

Барселона се наложи с 99:94 (28:17, 15:23, 14:25, 27:19, 15:10) над Цървена звезда след продължение като гост в мач от 16-ия кръг на Евролигата. Успехът е 11-ти за каталунците, които имат и 5 загуби в сметката си. Сръбският гранд е с баланс 8-8.

Мачът в Белград започна с превъзходство на гостите, които след първата част вече имаха комфортен аванс от 11 точки.

Те обаче го профукаха във втората четвърт и на почивката се оттеглиха с преднина от едва 3 точки. След паузата „звездашите“ продължиха доминацията си и преди заключителните минути бяха с 8 точки пред съперника си. Очевидно обаче баскетболистите на испанския гранд не се бяха отказали. Те се върнаха в играта и достигнаха до равенство в редовното време, а в продължението успяха да излъжат Цървена звезда.

За Барселона Томас Саторански завърши с дабъл-дабъл – 19 точки и 10 асистенции, 15 вкара Кори Хигинс, а 12 наниза Никола Миротич.

Неманя Недович и Филип Петрушев реализираха по 24 точки за Цървена звезда.

Снимка: twitter.com/fcbbasket

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.