Титан Пропъртис с нов рекорд за сезона в НАЛБ

Отборът на Титан Пропъртис записа шестата си поредна победа през настоящия сезон в НАЛБ. Тимът надделя убедително над Фактор със 156:81 в среща от осмия кръг на Първа дивизия. По този начин Титан Пропъртис постави нов рекорд за най-много отбелязани точки от отбор в един мач за настоящата кампания.

Шампионите се погрижиха да решат мача в своя полза още през първото полувреме, след края на което Титан водеше със 75:44.

Баскетболистите на Мартин Цветанов не се смилиха над своя съперник и увеличиха драстично разликата през вторите 20 минути.

Георги Кръстев поведе колоната за победителите с 34 точки, 6 борби и 10 асистенции. Теодор Атанасов прибави 32 точки и 9 завършващи подавания, Георги Бързаков записа трипъл-дабъл от 30 точки, 12 борби и 10 асистенции, Свилен Симанов реализира 25 точки плюс 13 овладени топки и 8 асистенции, а Мартин Мандалски също се отличи с трипъл-дабъл от 20 точки, 11 борби и 10 асистенции.

Михаил Милушев и Александър Александров нанизаха по 16 точки за отбора на Фактор. Михаил Захариев се разписа с 14 точки и 8 борби, Георги Докторов вкара 13 точки, а Йоаннис Моногенис се отчете с 12 точки.

Във временното класиране Титан Пропъртис е начело на колоната с баланс от 6-0, докато Фактор е шести с актив от 1-4.