Жалгирис преодоля АСВЕЛ в последната четвърт

Отборът на Жалгирис продължава да се намира в много добра форма, след като записа четвъртата си победа в последните пет мача в Евролигата. Литовският гранд спечели гостуването си на френския АСВЕЛ с 93:76 след силна последна четвърт, в която се наложи с 24:9 над своя съперник.

По този начин Жалгирис влезе в осмицата във временното класиране, като в момента заема седмото място с баланс от 4-3. АСВЕЛ пък се намира на 13-ата позиция с актив от 3 успеха и 4 поражения.

Томас Димша бе над всички за литовците с 21 точки. Лукас Лекавичиус реализира още 16 точки, Кийнън Еванс допринесе с 12 точки, 7 борби и 8 асистенции, а Едгарс Улановас също вкара 12 точки.

Джона Матюс завърши с 15 точки за АСВЕЛ. Амин Нуа добави 12 точки, а Нандо Де Коло се отчете с 11 и 4 асистенции.