АСВЕЛ триумфира над Валенсия в трилър

Тимът на АСВЕЛ Вильорбан записа първата си победа за сезона в Евролигата. Възпитаниците на Ти Джей Паркър измъкнаха драматичен успех със 77:76 (16:27, 26:11, 20:21, 15:17) над Валенсия при гостуването си в “Ла Фонтета”.

Така френският тим зае десетото място във временното класиране след първите два кръга с 1-1, докато “портокалите” останаха без победа в надпреварата и се намират на 15-а позиция с актив от 0-2.

АСВЕЛ изостана рано с двуцифрен пасив, губейки с 13 точки при 13:27 в началото, но във втората половина на втората четвърт гостите се съвзеха и стигнаха до пълен обрат, чрез който поведоха с 42:38 на голямата почивка. Ситуацията се промени напълно и на старта на третия период вече АСВЕЛ беше отборът с аванс от 10 точки при 48:38, но домакините от Валенсия също наваксаха изоставането си и така двубоят се реши в последните секунди.

Джона Матюс от тима на АСВЕЛ бе фаулиран при оставащи около две секунди до финалната сирена с резултат 76:76, като гардът вкара един от двата си наказателни изстрела и по този начин донесе победата в актива на АСВЕЛ.

Нандо Де Коло бе точен с 16 точки за успеха на французите. Ретин Обасохан реализира още 13 точки, а Юсуфа Фал приключи с дабъл-дабъл от 10 точки и 13 борби.

Ясиел Риверо бе топреализатор за Валенсия с 15 точки и 6 борби. Крис Джоунс добави 13 точки, а Джаред Харпър и Хосеп Пуерто се отчетоха с по 10 точки.