Лудогорец 1:0 ХИК

Лудогорец и ХИК играят при 1:0 в срещата помежду им от четвъртия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Дани Групер откри резултата в 39-ата минута с удар от малък ъгъл. Преди седмица българските шампиони завършиха 1:1 с финландския тим в Хелзинки. Двубоят в Разград започна в 22:00 часа.

Наставникът на „орлите“ Анте Шимунджа нареди своите в 4-3-3, като на вратата застана нидерландецът Серджио Падт. В единайсеторката на Лудогорец имаше само един българин – капитанът Антон Недялков, който беше част от защитното каре, в което бяха още Сисиньо, Оливие Вердон и израелският ляв бек Дани Групер. Пред тях в средната зона действаха Мануел Шоу, Якуб Пьотровски и бразилецът Каули. Напред головете търсиха Рик Джонатан, Матиас Тисера и Бърнард Текпетей, като капитанът на националния отбор Кирил Десподов остана сред резервите.

8

Лудогорец - ХИК Хелзинки

В деветата минута Каули изведе на скорост Бърнард Текпетей в наказателното поле на гостите, но вратарят на ХИК Конър Хазард изпревари ганайското крило на „орлите“ и предотврати опасността. След пет минути Якуб Пьотровски имаше възможност да намери мрежата на финландците след ъглов удар, но топката беше отбита за нов корнер, който обаче не доведе до нищо.

В 21-ата минута Антон Недялков пробва мерника си от средна дистанция. Националът стреля много силно със своя десен крак, но за щастие на стража на ХИК топката профуча покрай вратата.

8

Последваха по-скучни минути на „Хювефарма Арена“, за да дойде 39-ата минута. Рик Джонатан пусна много добър пас с пета към нахлуващия отляво Дани Групер, който шутира силно в близкия ъгъл. Последва лоша намеса на Конър Хазард и топката се спря във вратата на стража от Северна Ирландия – 1:0 за Лудогорец!

В 44-ата минута ХИК се размина с изравняването. Груба грешка в защитата на българския тим позволи на Малик Абубакари да изскочи на отлична позиция пред Серджио Падт, но вратарят на „зелените“ успя да блокира с крака удара на централния нападател.

1:0 Дани Групер (39)

Стартовите състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 3. Антон Недялков, 24. Оливие Вердон, 14. Дани Групер, 23. Мануел Шоу, 6. Якуб Пьотровски, 95. Каули, 73. Рик Джонатан, 10, Матиас Тисера, 37. Бърнард Текпетей.

ХИК: 1. Конър Хазард, 5. Арту Хосконен, 15. Миро Теньо, 22. Юка Райтала, 24. Дейвид Брауни, 56. Перпарим Хетемай, 21. Сантери Ваананен, 8. Лукас Лингман, 23. Пири Соири, 7. Сантери Хостика, 77. Малик Абубакари.

Снимки: Борислав Трошев