Шампионска лига: Аркада (Галац) – Хебър (Пазарджик) 0:2! Следете мача ТУК!!!

Първенецът Хебър (Пазарджик) се изправя срещу носителя на титлата в Румъния Аркада (Галац) в мача-реванш от 2-и кръг на Шампионската лига.

Двубоят е от 18:00 часа и ще се излъчва пряко по Max Sport 1.

„Тигрите“ преследват задължителна победа срещу състава от Северната ни съседка, след като в първия двубой, изигран в зала „Васил Левски“ в Пазарджик отстъпиха с 0:3 гейма.

За да се стигне до т.

нар. „златен гейм“, воденият от Камило Плачи тим трябва победи с 3:0 или 3:1 гейма.

Тодор Алексиев записа първата точка в двубоя с блокаут. Мариан Бала пусна технично топката в полето на Хебър и Аркада поведе с 3:1. Троен български блок възстанови равенството при 3:3. Блокада на Якопо Масари и Хебър поведе с 4:3. Нов блок на Тодор Алексиев и Виктор Йосифов и 6:3 за българския шампион. Василе Талпа успя да изведе домакините напред при 8:7. Александер Туш пусна технично за равенство 8:8. Грешка в атака на румънците даде преднина на Хебър с 10:9. Тодор Алексиев вкара топката между блокадата и мрежата – 11:10. Тодор Алексиев отигра много трудна топка в атака от зона 4 за 12:11. Ас на Даниел Малеша даде преднина на Аркада с 13:12. Блокаут на Якопо Масари възстанови равенството при 14:14. Оскар Мадсен атакува в аут и 15:14 за Хебър. Наставникът на Аркада Серджиу Станчу побърза да вземе прекъсване. Оскар Мадсен възстанови равенството при 16:16. Ахрьорьон Собиров атакува в центъра и изведе домакините напред при 17:16. Якопо Масари възстанови равенството при 17:17. Тодор Алексиев игра с блокадата за 19:19. Даниел Малеша би сервис в аут и Хебър поведе с 21:20.  Ас на резервата Кристапс Шмитс и 22:21 за Аркада. Камило Плачи взе прекъсване за тима от Пазарджик. Якопо Масари атакува от зона 4 за 22:22. Нова успешна атака на Якопо Масари от зона 4 по диагонала за 23:23. Блокада на Якопо Масари спря атака на Даниел Малеша и българският шампион стигна до геймбол при 24:23. Даниел Малеша успя да изравни за 24:24. Блокада на Николай Николов и волейболистите от Пазарджик стигнаха до геймбол №2 – 25:24. Блокаут на Тодор Алексиев и 26:25. Тодор Алексиев атакува безапелационно по диагонала от зона 4 и Хебър спечели първата част с 27:25.

Андрей Бутнару и Кристапс Шмитс започнаха за Аркада в началото на втория гейм. Светкавична атака на Николай Николов в центъра и Хебър поведе в началото на втората част. Кристапс Шмитс изведе Аркада напред с 5:3. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Шампионът на България изравни резултата при 5:5. Блокада на Александер Туш и Николай Николов и Хебър поведе с 6:5. Технично отиграване на Якопо Масари от зона 4 и 7:5. Блок на Василе Талпа срещу атака на Якопо Масари и равенство при 7:7. Ас на Александер Туш и 9:7 за Хебър. При 9:9 Трифон Лапков замени Петър Премович. Камило Плачи взе второто си прекъсване в гейма. Перфектна комбинация Александер Туш – Николай Николов – 10:9. Блокада на Николай Николов – 11:9. Нова атака на Николай Николов в центъра – 12:11. Аркада успя да поведе с 14:13. Тодор Алексиев изравни при 14:14. Блокаут на Виктор Йосифов и 15:14. Даниел Малеша атакува от зона 2 и и румънците поведоха с 16:15. Блок на Виктор Йосифов и равенство при 16:16. Мариан бала атакува в аут и Хъбър поведе със 17:16. Серджиу Станчу взе прекъсване за Аркада. Пайп на Тодор Алексиев и 18:17.  Даниел Малеша успя да изведе домакините напред при 19:18. Оскар Мадсен атакува успешно и Аркада дръпна с 20:18. Якопо Масари атакува успешно по правата от зона 2 за 19:20. Ас на Якопо Масари възстанови равенството при 20:20. Грешка на Иват Латунов на сервис и 21:22. Тодор Алексиев атакува мощно за 22:22. Атака в аут на Мариан Бала и 23:22 за Хебър. Серджиу Станчу взе прекъсване за румънците. Ас на Трифон Лапков и геймбол за българския първенец – 24:22. Тодор Алексиев атакува безкомпромисно по диагонала от зона 4 и Хебър спечели втората част с 25:23.

Тодор Алексиев блокира така на Даниел Малеша и Хебър поведе с 3:1 в началото на третата част. Бомбена атака на Трифон Лапков – 4:3. Ас на Мариан Бала възстанови равенството при 4:4.

АРКАДА, ГАЛАЦ (РУМЪНИЯ) – ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:2 (25:27, 23:25, 1:3)

АРКАДА:  Лубош Бартунек, Даниел Малеша, Мариан Бала, Оскар Мадсен, Василе Талпа, Ахрьорьон Собиров – Влад Кантор-либеро
(Андрей Бутнару, Кристапс Шмитс, Александру Рата)
Старши треньор: СЕРДЖИУ СТАНЧУ
ХЕБЪР: Александер Туш, Петър Премович, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов – Теодор Салпаров-либеро (Иван Латунов, Мартин Симеонов, Добромир Димитров, Трифон Лапков)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.