Ига Швьонтек даде сет на германката Нимайер, но продължава в Топ 8

Световната №1 в женския тенис Ига Швьонтек спечели трудна победа срещу непоставената германка Жул Нимайер с 2:6, 6:4, 6:0 за 2:24 минути игра. Така полякинята се класира за своя първи четвъртфинал на Откритото първенството на САЩ по тенис.

Нимайер постави сериозни трудности на Швьонтек в началото, като не само поведе с 2:0 гейма, но и спечели 8 от първите 11 разиграни топки.

Германката успя да затвори първия сет с 6:2, като проби два пъти именитата си съперничка.

Вторият сет бе много странен, като двете тенисистки успяха да се пробият в седем от общо 10-те гейма, а Швьонтек все пак се наложи с 6:4.

Тя намери играта си в третия сет и се наложи с категоричното 6:0.

„Горда съм единствено, че не загубих надежда. Във втория сет се опитах да се фокусирам върху дребните неща и това даде резултатат“, каза полякинята след успеха.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.