Сърбия разгроми Германия на финала в Хамбург, Йокич отново над всички

Националният отбор на Сърбия по баскетбол спечели приятелския турнир в Хамбург. Селекцията на Светислав Пешич победи домакините от Германия с 83:56 (24:13, 14:18, 27:10, 18:15) в последния двубой от надпреварата.

Третото място в приятелския турнир бе заето от Италия, след като “скуадра адзура” надигра Чехия с 96:80 в “малкия финал”.

Иначе сърбите не се затрудниха особено с германския си съперник и сразиха съпротивителните му сили още в третата четвърт, когато разликата се качи до цели 24 точки в полза на “плавите”.

Никола Йокич бе най-резултатен за победителите с 22 точки и 5 борби при 10/11 стрелба от игра за едва 15 минути на терена. Василие Мицич се отчете с още 14 точки, а Никола Милутинов вкара 13 точки и овладя 7 борби.

Единствено Андреас Обст с 12 точки прескочи двуцифрената граница за германците, които не можеха да разчитат на най-голямата си звезда Денис Шрьодер.