Нидерландия измъчи Сърбия, но световните шампионки измъкнаха победата в Анкара

Световните шампионки от Сърбия записаха трета победа във Волейболната лига на нациите. Воденият от Даниеле Сантарели тим надделя над Нидерландия с 3:2 (27:25, 25:16, 17:25, 22:25, 15:13) в последния си двубой от Група 2 на надпреварата, изигран в Анкара (Турция).

Женският национален отбор на Сърбия изигра втори 5-геймов двубой в рамките на няколко дни – в четвъртък “”плавите” отстъпиха на Тайланд с 2:3 гейма.

Най-резултатна за Сърбия бе Сара Лозо с 24 точки (1 ас, 5 блока), Катарина Лазович добави 17 точки (1 ас).

Ана Бйелица се отличи с16 точки (1 ас, 1 блок).

За Нидерландия Елин Тимерман завърши с 19 точки (2 аса, 6 блока), 17 точки реализира Елес Дамбринк (1 ас, 1 блокада). Със 17 точки се разписа Селесте Плак (1 блокада).

„Репрезентацията” заема третата позиция във временното класиране с 9 точки (3 победи, 1 загуба), нидерландките са 14-и с 2 точки (4 загуби).

Във втората седмица от турнира (15-19 юни) Сърбия среща Италия, Република Корея, Турция и домакина Бразилия, като мачовете са от група 3. Нидерландия се изправя срещу Германия, Бразилия, Доминиканската република и Република Корея.

Гледайте най-вълнуващите волейболни двубои от Лигата на Нациите (мъже и жени), на живо, в ефира на MAX Sport.