Коко Гоф достигна за втора поредна година на четвъртфиналите в Париж

Американската тийнейджърка Кори Гоф достигна за втора поредна година на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

18-годишната Гоф, която е 18-а поставена, победи Елизе Мертенс от Белгия с 6:4, 6:0 на корт „Филип Шатрие“.

В първия сет двете си размениха по два пробива, но американката взе подаването на Мертенс в десетия гейм и поведе в резултата.

Във втората част Гоф доминираше изцяло и не загуби нито един гейм.

Първият четвъртфинал от Големия шлем за аемриканката беше в Париж през 2021 година, когато тя загуби от бъдещета шампионка Барбора Крейчикова.

В следващия кръг Коко Гоф очаква победителката от мача между Слоун Стивънс (САЩ) и номер 23 Джил Тайхман (Швейцария).

Гледайте всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.