Стоилов и Естудиантес с победа за край на редовния сезон, ясен е съперникът им в плейофите

Естудиантес на българския национал Емил Стоилов стопира негативната серия от две поредни загуби и сложи точка на редовния сезон с победа. Българинът и съотборниците му надиграха Овиедо с 68:63 (18:17, 14:17, 19:13, 17:16) в “УиЗинк Сентър” в Мадрид в среща от последния 34-и кръг.

Така Естудиантес завършва на второто място в крайното класиране с баланс от 25 победи и 9 загуби. Тимът не успя да се пребори за директна промоция за Лига Ендеса и сега ще трябва да си извоюва това право през плейофите. В четвъртфиналната фаза Стоилов и компания ще премерят сили с деветия в таблицата Валядолид, който приключи кампанията с 18-16. Серията е във формат до три победи от пет мача.

Емил Стоилов влезе от резервната скамейка срещу Овиедо, като за 10 минути игрово време 20-годишният център се отчете с 2 точки, 3 борби и 1 чадър при 1/3 стрелба от игра. От неговите съотборници най-резултатен беше Игнасио Варела с 14 точки, докато Джеймс Дий вкара 11.

За Овиедо Пол Йоргенсен наниза 14 точки.

Снимка: Twitter/Movistar Estudiantes