Добруджа 0:1 Миньор (Перник), Тютюков даде аванс на „чуковете“

Добруджа и Миньор (Перник) играят при 0:1 в мач от предпоследния 37-ми кръг във Втора лига. Борис Тютюков откри резултата в 22-рата минута. Двубоят на стадион „Дружба“ в Добрич е от 15:45 ч.

„Чуковете“ са в серия от 3 поредни шампионатни победи и заемат 5-о място във временното класиране.

В последния кръг от първенството Миньор ще прибави служебно 3 точки към актива си, тъй като по програма тогава е двубоят с Левски (Лом).
Тимът, воден от Христо Янев, ще се надява на грешка на някой измежду Хебър или Етър, за да се добере до третото или четвъртото място.

Добруджа вече си гарантира оставането във Втора лига, тъй като се намира на 9 точки от опасната зона при два оставащи кръга.

В 6-ата минута Християн Казаков стреля от далечно разстояние към долния десен ъгъл, но стражът на домакините се разтегна максимално и изби в корнер.

В средата на първото полувреме гостите организираха добра контраатака, която завърши с центиране към наказателното поле. Там Борис Тютюков изпревари Димитър Илиев и прати топката в мрежата – 0:1.

До края на първата част липсваха опасности пред двете врати.

ДОБРУДЖА 0:1 МИНЬОР (ПЕРНИК)

0:1 Борис Тютюков (22)

ДОБРУДЖА: 1. Димитър Илиев (К), 7. Божидар Чуканов, 29. Мирослав Начев, 4. Якуб Идризов, 67. Ахмед Адемов, 8. Мартин Максимов, 9. Ивайло Лазаров, 19. Данаил Димов, 77. Денислав Станчев, 31. Андриян Димитров, 11. Стефан Митев

МИНЬОР (ПЕРНИК): 99. Никола Виденов, 20. Андреас Васев (К), 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 22. Ивайло Иванов, 15. Емил Ценов, 19. Християн Казаков, 30. Божидар Васев, 13. Добромир Бонев, 10. Борис Тютюков, 17. Запро Динев

Възползвай се от безплатна доставка от Takeaway.com в дни с мачове от Шампионска лига. Поръчай тук.