Историческа победа за Скай Уокърс в плейофите на НАЛБ

Отборът на Скай Уокърс достигна до нов клубен връх през настоящия сезон, след като записа първа победа в плейофите на НАЛБ в клубната си история. Момчетата на треньора Христо Бакалов разгромиха Спейс Джемс с 83:51 (14:14, 23:7, 26:20, 20:10) в мач №1 от четвъртфиналната серия в Трета дивизия между двата тима.

По този начин Скай Уокърс излезе напред с аванс от 1-0 победи в общия резултат. Вторият двубой е на 21 май от 17:00 часа в “Уинбет Арена”.

Съперниците си разделиха по един период на надмощие в първата четвърт, като Скай Уокърс отвори частта с минисерия от 12:6, а след това Спейс Джемс се нагоди към ритъма на игра и изравни резултата при 14:14. Двата тима продължиха надлъгването до 19:21 в полза на Спейс Джемс, но следващите седем минути от двубоя принадлежаха изцяло на символичните домакини.

Възпитаниците на Христо Бакалов затвориха първото полувреме с опустошителна серия от 18 безответни точки, чрез която си извоюваха солиден аванс след 20 минути игра при 37:21. Третата четвърт също започна силно за Скай Уокърс, като разликата в мача в един момент се покачи на 25 точки. Спейс Джемс съкрати дефицита си на 13 в средата на третата четвърт, но силите на тима не стигнаха за нещо повече и крайният резултат бе оформен при 83:51 в полза на Скай.

Трима играчи на Скай записаха по един дабъл-дабъл на сметките си – Мартин Механджиев с 15 точки, 14 борби и 8 асистенции, Иво Карачоров с 15 точки и 10 борби и Мартин Радулов с 12 точки и 14 борби. Калоян Караиванов пък допринесе с още 10 точки и 5 асистенции.

За Спейс Джемс най-резултатен бе Кристиян Кирилов с 14 точки, а Йордан Тошев се разписа с 11 точки и 15 борби.