ФитСпо Баскет не допусна изненада на старта на плейофите в НАЛБ

ФитСпо Баскет започна защитата на титлата в Първа дивизия на НАЛБ с убедителна победа над Фактор с крайното 107:82 (20:21, 32:28, 31:15, 24:18) в първия мач от четвъртфиналната серия между двата тима. По този начин действащите шампиони взимат аванс от 1-0 победи в общия резултат преди втория мач, който ще се проведе на 22 май. В серията се играе до два успеха от три двубоя.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от НАЛБ (@nalb.bg)

Баскетболистите на ФитСпо поставиха отлично начало на срещата със серия от 9:0 в първите две минути и половина игра, но отборът на Фактор нямаше намерение да развява белия флаг още в откриващия период. Символичните гости в двубоя успяха да отвърнат с 10 безответни точки на своя актив, за да предизвикат първата смяна на водачеството в мача при 15:17.

Гонитбата между двата отбора продължи до средата на втората четвърт, когато тимът на Фактор отново намери начин да запише силна серия от 0:10 на сметката си, за да си осигури най-голямата преднина в мача до този моменти при 33:39. ФитСпо обаче демонстрира шампионския си характер и не само настигна своя съперник, но и взе преднината в мача при 52:49 на полувремето.

В началото на третата четвърт Георги Кръстев и Милен Дудев помогнаха на „червено-белите“ до девет точки при 65:56, преди Венцислав Мануилов и Тодор Захариев да скъсят дефицита на Фактор на пет при 65:60. Оттам нататък обаче ФитСпо покачи оборотите и чрез серия от 18:4 до края на третия период успя да си осигури комфортен аванс от 19 точки преди старта на финалния период – 83:64. Началото на последната част бе слаборезултатна за Фактор – само две точки в първите пет минути игра, като от другата страна Георги Бързаков и Георги Кръстев се погрижиха да узаконят победата на шампионите – краен резултат 107:82.

Георги Кръстев бе най-полезен за победителите с 29 точки, 11 борби и 6 асистенции. Милен Дудев допринесе с 25 точки и 6 борби, Георги Бързаков се разписа с 21 точки и 5 асистенции, а Иван Илчев прибави 12 точки и 6 овладени топки.

Тодор Захариев се отличи с 24 точки, 9 борби и 5 асистенции за пълни 40 минути на терена за Фактор. Антон Начев реализира още 16 точки, Александър-Марко Милър наниза 15 точки, а Венцислав Мануилов завърши с дабъл-дабъл от 10 точки и 11 борби.