Реал Мадрид без колебание и във втория мач с Макаби

Реал Мадрид вече се намира на само една победа разлика от попадане във Финалната четворка на Евролигата. Баскетболистите на Пабло Ласо записаха втори успех в серията си срещу Макаби Тел Авив тази вечер, след като отнесоха израелския си съперник с 95:66 (35:26, 21:11, 18:11, 21:18) в мач №2.

По този начин „белите“ си изградиха аванс от 2-0 в серията и могат да приключат започнатото във вторник, когато ще се проведе третия мач, но този път на територията на Макаби.

Серхио Люл поведе Реал към успеха със 17 точки за 19 минути на терена, като стрелецът отбеляза 5 от 9-те си опита от тройката. Венсан Поарие и Гершон Ябуселе вкараха по още 16 точки за „кралския клуб“, който пое контрол върху мача още от първата четвърт, а на полувремето разполагаше с преднина от 19 точки.

Нито един играч в състава на Макаби не успя да прескочи двуцифрената граница. Кийнън Еванс приключи като най-резултатен с 9 точки, докато Скоти Уилбекин, Дерик Уилямс и Анте Жижич допринесоха с по 8 точки всеки.

Снимка: Euroleague