Шампионите превключиха на плейофен режим

Шампионът в Евролигата по баскетбол за мъже Анадолу Ефес победи Олимпия Милано като гост в Италия с 64:48 (11:16, 18:10, 17:8, 18:14) в първи мач от четвъртфиналните плейофи на турнира.

Вторият двубой е отново в Италия в четвъртък, 21 април. След това предстоят два мача в Истанбул – на 26 и 28 април. В четвъртфиналите на Евролигата се играе до три победи от пет възможни срещи, а победителите се класират за Финалната четворка между 19 и 21 май в Белград (Сърбия).

Ключова за успеха на турския гранд беше третата четвърт, в която Олимпия Милано, трети в редовния сезон, реализира само 8 точки и изостана с 34:46 преди последните 10 минути.

Шейн Ларкин и Василие Мицич реализираха по 16 точки за Анадолу Ефес, като сърбинът Мицич добави 7 борби и 3 асистенции. За домакините с 10 точки и 6 борби завърши Николо Мели.