ФитСпо матира Енигма в 50-минутен трилър, Бързаков с трипъл-дабъл

Отборът на ФитСпо Баскет продължава впечатляващата си серия без загуба през настоящия сезон в НАЛБ. Шампионите постигнаха 19-ата си поредна победа в Първа дивизия на шампионата, която дойде след много драма, интрига и две продължения – 116:112 (24:17, 26:24, 21:23, 24:31, 21:17) над Енигма Фойерверк в отложена среща от 15-ия кръг на първенството.

По този начин “червено-белите” увеличиха перфектния си баланс за сезона на 19-0, заемайки първото място в класирането. Ако ФитСпо спечели и последния си мач за сезона срещу Фактор на 20 април, отборът ще се превърне в единствения такъв без поражение през настоящата кампания в четирите дивизии.

Тимът на Енигма Фойерверк пък заема петата позиция с актив от 11-7.

Победата обаче не дойде никак лесно за силния отбор на ФитСпо. Лидерите в класирането си осигуриха двуцифрена преднина още в първата четвърт, като авансът им на голямата почивка доближаваше 10-те точки при 50:41. Отборът на Енигма продължаваше да се държи на горе-долу идентична дистанция от съперника си и след 30 минути игра, когато разликата бе седем точки при 71:64 в полза на символичните домакини.

“Фойерверките” обаче показаха най-доброто от себе си в последните три минути и половина от редовното време, когато успяха да стопят дефицит от девет точки и да се доберат до равенството след отлични изяви на Виктор Германов, който прати мача в продължение при 95:95. Енигма дори се сдоби с триточков аванс на влизане на последните две минути от първото продължение, но Георги Кръстев, Георги Бързаков и Стефан Караганев обърнаха нещата в полза на ФитСпо при 107:104.

Последната дума в първите допълнителни пет минути обаче отново имаше Германов, който реализира тройка за крайното 107:107 след 45 минути игра. Паритетът в резултата се запази до финалните 60 секунди от мача, когато резултатът бе 112:112. Първо Георги Кръстев донесе две точки аванс на ФитСпо, а след това Георги Бързаков се отличи с ключов пробив, за да оформи крайното 116:112 в полза на своя тим.

Бързаков завърши като най-резултатен за победата на ФитСпо с 36 точки, 15 борби и 11 асистенции при 14/23 стрелба от игра. Георги Кръстеве също се доближи до трипъл-дабъл, записвайки 24 точки, 12 борби и 8 завършващи подавания. Иван Илчев реализира още 22 точки, а Александър Иванов остана с дабъл-дабъл от 17 точки и 14 овладени топки.

Виктор Германов водеше Енигма с дабъл-дабъл от 25 точки, 5 борби и 10 асистенции. Момчил Кадиев допринесе с с още 24 точки, Дамян Николов вкара 21 за 17 минути от пейката, а Иво Славчев се разписа с 13 точки и 15 борби.