Стоилов и Естудиантес с ключова грешка в битката за върха

Емил Стоилов и съотборниците му от Естудиантес инкасираха шестата си загуба през настоящия сезон в испанската Втора дивизия. Българският национал и отборът му отстъпиха пред Гранада с драматичното 68:70 (9:16, 20:17, 24:21, 15:16) в дербито между двата най-добри отбора в първенството от програмата на 28-ия кръг.

По този начин Естудиантес остана на второ място в класирането с баланс от 21 победи и 6 загуби, докато Гранада заема лидерската позиция с актив от 22 успеха и 5 поражения.

Преди този мач двата тима бяха с еднакъв баланс.

Естудиантес разполагаше с аванс от шест точки при 62:56 в средата на последната четвърт, но допусна обрат във финалните минути.

Кевин Ларсен бе най-добър за Естудиантес с 14 точки, а Лукас Фаджиано вкара още 10. Емил Стоилов прекара малко под две минути на паркета, за които се разписа с 1 точка при 1/2 от наказателната линия.

Томас Бропле наниза 16 точки за Гранада. Джеймс Елизор реализира още 14 точки, а Кристиан Родригес остана с още 10.

Следващата седмица Емил Стоилов и Естудиантес гостуват на Лейма Коруня в двубой от 29-ия кръг на първенството.

Снимка: Facebook/Movistar Estudiantes