Черноморец не се даде на Спартак Плевен

Черноморец победи със 79:66 (17:19, 21:12, 22:19, 19:16) Спартак Плевен като домакин в мач от 23-ия кръг на НБЛ. “Акулите” са с баланс 14-9, а плевенчани има 12 победи и 11 загуби в сметката си.

Срещата в Бургас започна оспорвано, като все пак гостите успяха да си осигурят минимален аванс от 2 точки, който обаче загубиха във втората част и на почивката се оттеглиха с пасив от 11 точки. След паузата гостите отново намериха ритъма си, но до края на мача не успяха да наваксат разликата, която допусмаха през вторите 10 минути.

Георги Боянов беше най-резултатен за Черноморец с 26 точки, 13 вкара Евгени Хаджирусев, с дабъл-дабъл – 12 точки и 11 борби се разписа Влатко Гранич, а Андрей Иванов завърши с 10 точки и 13 борби.

За Спартак Плевен по 13 точки вкараха Божидар Аврамов и Ивко Ивков.