Монтана срази Дунав за час игра

Волейболистите на Монтана постигнаха 9-а поредна и общо 17-а победа в първенството Efbet Супер Волей. Воденият от Даниел Пеев тим надигра у дома Дунав (Русе) с 3:0 (25:19, 25:14, 25:15) в мач от 21-и кръг на шампионата, игран тази вечер в зала „Младост“.

По този начин, кръг преди края на редовния сезон, монтанчани са 3-и във временното класиране със 17 победи, 4 загуби и 49 точки, с което са сигурни за 1/4-финалните плейофи. Дунав пък е на 9-о място с 8 победи, 13 загуби и 25 точки.

В последния 22-и кръг Монтана гостува на ЦСКА, а русенци приемат шампионите от Хебър (Пазарджик). И двете срещи са в петък (18 март).

Домакините от Монтана доминираха напълно и в трите гейма на срещата, като вземаха добра преднина от самото начало. Единствено в третия гейм воденият от Пламен Христов успяха да се доближат на точка от съперника, но монтанчани се измъкнаха бързо от ситуацията и без проблем спвчелиха чисто мача.

Над всички за Монтана бе Жулиен Георгиев с 20 точки (5 блока!, 1 ас и 50% ефективност в атака – 10) за победата.

За тима на Дунав Сергей Руденко се отчете с едва 8 точки.