БФТ награждава финалистите на сингъл с лагери в академията на Янко Типсаревич

Българската федерация по тенис ще изпрати шампионите и вицешампионите от Държавните първенства до 12, 14, 16, и 18 г. на едноседмични лагери в академията на Янко Типсаревич в Белград.

Академията на Типсаревич е една от най-елитните в Европа.

Президентът на Българската федерация по тенис Стефан Цветков пък награди победителите от Държавното първенство в зала за момчета и момичета до 12 г.

Надпреварата се проведе при изключително добри условия на кортовете на ТК „Авеню“, гр.Бургас.

Владимир Цонков (ТК „Бароко Спорт“, гр.София) и Рада Колева (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) труимфираха с титлите на сингъл и по двойки.

Във финала на сингъл при момчетата Владимир Цонков победи с 6-0, 6-2 Данаил Петров (ТК „Виа Тенис Стар“, гр.София). На трето място се класираха Георги Георгиев (ТК „Бароко Спорт“, гр.София) и Пламен Нунев (ТК „Приста 2011“, гр.Русе).

Във финала на сингъл при момичетата Рада Колева се наложи с 6-2, 6-0 над Радина Средкова (ТК „Про спорт“, гр.София). На трето място се класираха Никол Нунева (ТК „Приста 2011“, гр.Русе) и Кристина Кънева (ТК „Албена“, гр.Пловдив).

В турнира на двойки при момчетата Георги Георгиев (ТК „Бароко Спорт“, гр.София) и Владимир Цонков (ТК „Бароко Спорт“, гр.София) победиха във финала със 7-5, 7-5 Пламен Колев (ТК „Про спорт“, гр.София) и Димитър Топчийски (ТК „Про спорт“, гр.София).

Във финала на двойки при момичетата Никол Нунева (ТК „Приста 2011“, гр.Русе) и Рада Колева (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) се наложиха с 6:2, 7:6(4) над Кристина Кънева (ТК „Албена“, гр.Пловдив) и Радина Средкова (ТК „Про спорт“, гр.София).

Гледайте всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.