Георги Боянов изстреля Черноморец до нов успех в НБЛ

Георги Боянов беше в основата на успеха на Черноморец със 76:66 (21:16, 14:22, 20:11, 21:17) над Академик Пловдив като домакин в мач от 19-ия кръг на НБЛ. Крилото завърши срещата с дабъл-дабъл – 24 точки и 17 борби.

Успехът е 12-ти за “акулите”, които имат и 7 поражения в сметката си, а пловдивчани са с баланс 8-11.

Иначе срещата в зала “Бойчо Брънзов” започна с доминация на домакините, които натрупаха аванс от 5 точки за 10 минути на паркета.

Те обаче го загубиха във втората част и на полувремето се оттеглиха с пасив от 3 точки. След паузата домакините се върнаха към добрата си игра и не дадоха шанс на съперника да стигне до нов обрат.

Тихомир Желев се разписа със 17 точки за Черноморец, 13 вкара Влатко Гранич, а 11 добави Антъни Дженуари.

За Академик Пловдив 16 точки наниза Васил Бачев, а Дайшон Найт вкара 15.