Венера е една от планетите, която се намира в сравнителна близост до Земята и също така не спира да изненадва учените. Всъщност това е третият най-ярък обект в галактиката, който определено заслужава вниманието ни. Учените доскоро не разполага с толкова много информация за повърхността на Венера, за да направят важни заключение за състава и структурата на планетата.
Parker Solar Probe е впечатляващ космически апарат разработен от учените с идеята да изследват Слънцето по начин, който не е бил възможен досега.
Сондата се справя повече от успешно с поставените задачи, като успява да направи и серия от уникални снимки на Венера. Кадрите улавят повърхността на планетата във видимия спектър на светлината, което се случва за първи път в изследванията на NASA.
Учените правят изображенията, докато използват Wide-Field Imager (WISPR), заснемайки ги в периода между юли 2020 и февруари 2021г., съобщавa BGR.
Най-впечатляващото около снимките е, че показват за първи път повърхността на Венера от дистанцията на Космоса без да използваме радарни лъчи. Именно по този начин са създадени първите мащабни картографии на планетата. Първоначално снимките не са билки част от плана на Parker Solar Probe.
Въпреки това сондата използва гравитацията на Венера, за да може да достигне по-близо до Слънцето. От NASA не пропускат тази удобна възможност, за да направят уникалните изображения на планетата. Един от ръководителите на проекта WISPR, Ангелос Вурлидас уточни, че целата е да се измери скоростта на облаците.
Вместо това учените улават уникални снимки, разкриващи повече детайли за повърхността на Венера.