Бойко Младенов поведе отбора си към историческа първа победа в НАЛБ

Отборът на Фюз Медия постигна първа в своята история в НАЛБ. “Черно-белите” се справиха със съпротивата на Болърс 68 и удържаха своя съперник за крайното 84:78 (25:18, 20:11, 17:29, 22:20) по пътя към дебютния си успех в Четвърта дивизия на НАЛБ.

Двама играчи се оказаха в основата на успеха за Фюз Медия, като единият е младият талант Камен Атанасов, а другият – бившият национал Бойко Младенов. Роденият през 2005-а Атанасов завърши двубоя с 31 точки и 4 борби, докато ветеранът напомни за класата си и се отчете с дабъл-дабъл от 23 точки и 11 борби при стрелба 7/9 за 27 минути на паркета.

Младенов, който в професионалната си кариера бе част от тимовете на Партизан, Лукойл Академик, ЦСКА и Левски, а освен това имаше и период на проби в Сакраменто Кингс, отбеляза 12 точки в последната четвърт, като именно чрез неговите силни изяви тимът на Фюз Медия задържа преднината си и триумфира с победата.

Андрей Иванов допринесе с още 17 точки, 14 борби и 8 асистенции за победителите, докато Марио Андреев се разписа с 11 точки, 9 борби и 6 завършващи подавания. Над всички за Болърс 68 бе Илия Геренски с 35 точки и 15 борби, а Даниел Лозанов остави още 31 точки и 5 асистенции на сметката си.

Във временното класиране Фюз Медия се изкачва до деветото място с актив от 1 победа и 12 загуби. Болърс 68 е на второ място с баланс от 7 успеха и 6 поражения.