Монако разплака Цървена звезда в Белград

Монако победи с 91:80 (19:30, 23:22, 22:12, 27:16) Цървена звезда като гост в мач от 25-ия кръг на Евролигата. Успехът е 12-ти за гостите, които имат и 12 поражения в сметката си. Сръбският гранд е с баланс 8-14.

Домакините тръгнаха ударно в срещата, като след 10 минути игра натрупаха аванс от 11 точки, но не успяха да задържат доброто си темпо и през втората част. В нея те допуснаха съперника да изглежда равностойно на паркета и прибавиха само точка към преднината си. След паузата тимът от Белград рухна тотално и преди заключителната четвърт водеше само с 2 точки пред Майк Джеймс и компания. В последната част баскетболистите на Монако направиха последен щурм, с който достигнаха до пълен обрат.

Донатас Мотиеюнас беше най-резултатен за Монако с 20 точки, 17 вкара Дуейн Бейкън, а Майк Джеймс се разписа с 10 точки.

За Цървена звезда Остин Холис реализира 19 точки, а 15 добави Никола Иванович.

Снимка: /twitter.com/ASMonaco_Basket