Шеста поредна победа за Фаб Файв в ББЛ А група

Фаб Файв записа шеста поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът се наложи над Славия с 82:61, след като водеше през цялото време. След този двубой победителите днес са с баланс 11-2, докато другият столичен отбор остава последен във временното класиране с 1-13.

„Белите“ печелеха борбата под коша в началните минути, но правеха много пропуски.

В същото време съперникът им имаше доста висока успеваемост и не допусна нито една грешка за цялата първа четвърт, след която се откъсна с 32:15. През втория период обаче ролите се размениха. Славия започна да топи изоставането си и на почивката намали за 32:39.

След паузата играта бе много равностойна, като преди последната част Фаб Файв бе напред с 58:52. В оставащото време обаче тимът отново направи аванса си двуцифрен и спечели убедително.

Павел Теофилов бе над всички за победителите с 20 точки и 15 борби. Дабъл-дабъл записа и Георги Кръстев – 18 точки и 10 борби, а с 12 точки се отчете Александър-Марко Милър.

За Славия Александър Ангелов завърши с 25 точки и 9 борби. Даниел Тодоров има 14 точки и 12 борби.