Шабла удари Светкавица

На Изток Шабла прекъсна серията си от пет поредни загуби и записа втората си победа за сезона, след като в залата на Икономическия университет във Варна надви Светкавица със 77:74. През цялата първа четвърт той вървеше кош за кош, като след десет минути игра баскетболистите на Георги Бакалов имаха минимален аванс при 19:18. През втория период обаче отборът от Търговище взе леко предимство и на почивката се оттегли при 38:36 в своя полза. Шабла си върна водачеството след паузата и преди заключителната четвърт отново имаше крехка преднина – 60:57.

Драмата продължи до последно с нови размени на водачеството, като символичните гости успяха да измъкнат успеха в края.

Симеон Савов бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Владимир Маринов отбеляза 13, с 11 е Хакан Сербезов, а 10 добави Илхан Арабаджиев. За Светкавица Димитър Янчев реализира 22 точки. С 18 е Александър Янчев, а по 12 имат Сашо Георгиев и Николай Златков (19 борби).