Софтуерните ъпдейти са едно от предимствата на смартфоните на Samsung пред конкурентните устройства с Android. Корейският производител актуализира често своите модели с нови пачове, които освен по-висока сигурност гарантира и оптимална производителност. Няма да е пресилено да кажем, че Samsung са бранд, който предлага най-ефективно решение на проблема с фрагментацията на Android.
Въпреки това продължава да има проблеми с разпространението на актуализациите в определени региони.
Taка например версиите на Galaxy S21, които се продават във Великобритания имат различен софтуер от тези в другите държави от европейския континент. От Samsung са наясно и искат да подобрят системата за ъпдейти на своите смартфони.
Всеки телефон има специфичен „CSC“ код, който е идентификатор за съответния регион. Компанията умишлено не разпространява ъпдейтите до всички потребители, тъй като при поява на бъг могат да реагират по-бързо и да бъдат засегнати по-малко устройства.
Това е причината някои региони да чакат седмици за достъп до актуалните пачове за сигурност. В същото време разработчиците на Samsung трябва да тестват различни версии на софтуерните ъпдейти, което изразходва излишни усилия и ресурси. Според данни на GizmoChina вече е стартирал процес на унифициране на CSC кодовете за новите смартфони през 2022г.
Основната цел е да се намали броя на наличните номера, за да се ускорят актуализациите. Данните разкриват, че 4G версията на Galaxy A52 има по-малко CSC варианти от други смартфони на Samsung. Този тренд продължава и с новото поколение гъвкави смартфони на компанията, които са обозначени като EUX CSC в Европа.
В момента не се разработват силно локализирани фърмуъер ъпдейти за Европа. Това също е предпоставка да очакваме унифицирани CSC кода за новите смартфони на Samsung през 2022г.