Йокич и Нъгетс разпиляха Лейкърс с 23 тройки

Тимът на Денвър Нъгетс постигна четвърта победа в последните си пет мача, след като тази нощ надигра по абсолютно всички показатели Лос Анджелис Лейкърс с крайното 133:96 (34:29, 39:31, 29:19, 31:17). По този начин момчетата на Майк Малоун удължиха кризата при “езерняците”, нанасяйки третото им поредно поражение и ги върнаха към отрицателния актив през настоящия сезон.

Чрез успеха Нъгетс отвориха още по-сериозна разлика между шестия и седмия във временното класиране на Западната конференция.

Отборът от Колорадо се откъсна на шестото място с баланс от 22 победи и 19 загуби, оставяйки Лейкърс на седмата позиция с 21 успеха и 22 поражения. Денвър има и два мача по-малко от своя съсед в подреждането.

Никола Йокич и компания нанесоха първия си решителен удар в средата на втората четвърт, когато чрез силна игра на резервата Боунс Хайлънд домакините се отскубнаха за първи път в мача с двуцифрена предина. Лейкърс не успяха да осъществят своевременна реакция в началото на третата част и позволиха разликата да премине 20-те точки, като след 36 минути игра баскетболистите на Денвър вече бяха минали кота 100. В последния период активът на Нъгетс прескочи и 40-те точки, преди “езерняците” да съкратят малка част от изоставането си в последните минути.

В крайна сметка победителите приключиха мача с невероятна успеваемост при стрелбата от тройката – 57% при 23/40 опита. Освен това те записаха цели 35 асистенции и взеха 10 борби повече от своя съперник (51-41) по пътя към разгромния успех.

Боунс Хайлънд продължава да впечатлява за Денвър. 21-годишният гард поведе своя отбор с отличен “дабъл-дабъл” от 27 точки и 10 борби за 33 минути в игра като резерва. Ветеранът Джеф Грийн вкара още 26 точки, Никола Йокич регистрира “трипъл-дабъл” от 17 точки, 12 борби и 13 асистенции, Уил Бартън вкара 12 точки, а Дейвън Рийд и Аарън Гордън се отличиха с по 11 точки всеки.

ЛеБрон Джеймс отново бе над всички за Лейкърс с 25 точки и 9 борби, но усилията му отново се оказаха крайно недостатъчни. Ръсел Уестбрук вкара 19 точки, а Дуайт Хауърд реализира още 13.

Снимки: Gettyimages