Дончич и Далас се погрижиха да запазят празничното настроение във вечерта на Дирк Новицки, нов слаб мач на Къри

Отборът на Далас Маверикс продължава да показва значително подобрение при играта си в дефанзивен план в първата седмица на новата година. Възпитаниците на старши треньора Джейсън Кид удържаха Стеф Къри и Голдън Стейт Уориърс до най-ниските им за сезона 82 точки, като по този начин успяха да постигнат четвъртата си поредна победа, надигравайки “войните” с 99:82 (21:21, 29:18, 20:28, 29:15) в “Американ Еърлайнс Сентър”.

Мачът имаше доста специално значение за организацията на Маверикс и 20-те хиляди фена по трибуните на залата, тъй като веднага след неговия край бе изваден от употреба легендарният №41 на символа на клуба Дирк Новицки.

Великият германец посвети 21 сезона на Мавс в периода 1998-2019, като за това време постигна изключителни успехи с тексасци – шампион и MVP на Финалите през 2011-а, MVP на редовния сезон през 2007-а, 14-кратен участник в “Мача на звездите”, 12 селекции за Идеалните отбори на НБА и какво ли още не.

Отборът на Далас удържа трети пореден съперник до под 90 точки, след като в предните си два мача стори същото и с тимовете на Оклахома (86 точки) и Денвър (89 точки). След равностойна първа четвърт Лука Дончич и компания вдигнаха оборотите през следващите 12 минути, за да си осигурят 11-точков аванс на полувремето при 50:39.

Уориърс отговориха подобаващо в началото на третата част и след серия от 16 последователни точки на сметката си намериха начин да си върнат преднината, но не за дълго, тъй като Маверикс показаха характер и отново поеха инициативата при 70:67 преди началото на финалните 12 минути. В нея домакините реализираха нова точкова серия – този път от 12 поредни, за да пречупят лидерите в Западната конференция.

Лука Дончич изведе Далас към успеха с 26 точки, 7 борби и 8 асистенции. Дориан Фини-Смит добави още 17 точки, Джейлън Брънсън се разписа с 15, а Тим Хардауей-младши наниза 14 от пейката. Мавс бяха без Кристапс Порзингис, който все още се намира в COVID протоколите.

Андрю Уигинс бе най-резултатен за ГСУ със своите 17 точки. Стеф Къри изигра втория си пореден слаб мач, в който записа 14 точки, 9 борби и 5 асистенции, но при 5/24 стрелба от игра и 1/9 от тройката. Гари Пейтън II прибави “дабъл-дабъл” от 11 точки и 11 борби.

Чрез серията си от четири поредни победи тимът на Далас се изкачва до петата позиция на Запад с актив от 20-18. Голдън Стейт остава на първо място с 29-8, независимо от поражението.

Снимки: Gettyimages