Къри изведе Уориърс до върха в НБА

Отборът на Голдън Стейт Уориърс записа третата си последователна победа в НБА, като чрез нея отново оглави класирането в най-силната лига в света с баланс 24-5. “Войните” победиха Бостън Селтикс със 111:107 (34:26, 34:28, 14:27, 29:26) в “ТД Гардън”, нанасяйки четвърто поражение в последните пет мача на “келтите”.

Стеф Къри и компания вкараха цели 68 точки през първото полувреме, което им позволи да излязат напред в резултата с 68:54 на голямата почивка. В третата четвърт лидерите на домакините Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун вдъхновиха тима си да съкрати разликата и да върне интригата в мача, като преди старта на финалния период Голдън Стейт вече имаше само една точка преднина при 82:81.

Възпитаниците на Стив Кър обаче наложиха волята си чрез серия от 8:0 в средата на последната част, донесла аванс от 105:95 за отбора от Сан Франциско, преди Бостън отново да направи двубоя интересен и да свали изоставането си на едно притежание разлика при 107:104 след нов кош на Браун. Лидерът на гостите Стеф Къри обаче отбеляза важен изстрел за 109:104, а Деймиън Лий не сбърка на два пъти от наказателната линия, за да фиксира крайния успех за Уориърс след 111:107.

Къри завърши двубоя като най-резултатен с 30 точки, 5 борби и 4 асистенции. Андрю Уигинс постави 27 точки и 6 борби срещу името си, а Андре Игуодала вкара 12 точки и записа 6 асистенции.

Джейсън Тейтъм приключи с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции за Бостън, Джейлън Браун допълни с още 20 точки и 9 борби, Маркъс Смарт се разписа с 19 точки и 8 асистенции, а Джош Ричардсън и Арън Несмит вкараха съответно по 15 и 11 точки от скамейката.

Във временното класиране Голдън Стейт е на първа позиция в НБА с актив от 24 победи и 5 загуби, докато Бостън е на 10-о място в Източната конференция с 14 успеха и 15 поражения.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages