Мемфис влезе с гръм и трясък в историята на НБА, победи със 73 точки разлика!

Отборът на Мемфис Гризлис разгроми със 152:79 над Оклахома Сити Тъндър в мач от поредния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Разликата от 73 точки между двата тима е най-голямата в историята на лигата, като е с пет точки по-голяма от предишния рекорд. През 1991 година Кливланд Кавалиърс се наложи над Маями със 148:80.

Мемфис можеше да запише и още по-изразителна победа, тъй като 3 минути преди края „гризлитата“ водеха със 78 точки при 145:67, но в заключителните секунди гостите от Оклахома стопиха малка част от пасива си.

Дванадесет играч се появиха на терена за Мемфис в разгромния мач, като девет от тях приключиха с двуцифрен резултат. Парадоксално, но двама от тримата, които останаха с едноцифрен брой точки, бяха титуляри – Стивън Адамс с 9 и Дезмънд Бейн с 2.

Най-резултатен бе Джарън Джаксън-младши с 27 точки. Де’Антъни Мелтън реализира 19, а с 18 приключи Санти Алдама, който обаче имаше невероятният показател /- от 52 за 28:29 минути на терена.

За тима на Оклахома, който изгуби четирите части на мача с 16:31, 20:41, 26:41, 17:39, с 15 точки приключи Люгуенц Дорт, а по 12 реализираха Тай Жером, Тре Ман и Майк Мускала.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.