Вангелов и Сираков с успех №4 в Италия

Дезио с българските баскетболисти Николай Вангелов и Георги Сираков записаха четвърти успех от началото на сезона, като се наложиха със 79:61 (11:12, 25:11, 21:17, 22:21) над Джесоло като гост в мач от деветия кръг от регион В на италианската Серия В.

Тимът от Милано заема осма позиция във временното класиране с баланс 4-5.

Центърът Николай Вангелов започна като титуляр и за 18 минути на паркета се разписа с 4 точки, 6 борби и 1 чадър. Сираков също беше в стартовата петица за своя тим и завърши с 5 точки за 25 минути игра.

Иначе срещата започна изключително равностойно, като за 10 минути игра баскетболистите на Дезио бяха напред в резултата само с 1 точка (12:11). До почивката обаче те успяха да натрупат аванс от 13 точки (36:23). След паузата гостите продължиха доминацията си на терена и въпреки, че в последната четвърт домакините успяха да ги затруднят максимално, не позволиха изненада в края.

В следващия кръг на 5 декември Дезио приема Болоня Баскет от 19 часа българско време.

Снимка: instagram.com/pallacanestroauroradesio/

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.