Дунав (Русе) с лесна 3-а победа в Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Дунав (Русе) записа 3-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Пламен Христов тим би лесно у дома Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:14, 25:18, 25:22) в мач от междинния 7-и кръг на първенството, игран тази вечер в зала „Дунав“.

Така русенци са 9-и във временното класиране с 3 победи, 4 загуби и 9 точки. Раковски пък продължава да е на дъното, на последното 16-о място без победа до момента и 7 поредни загуби.

В редовния 8-и кръг Дунав ще гостува на вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), докато севлиевци ще са гости на Левски. И двете срещи са в събота (27 ноември).

В първите два гейма Дунав доминираше напълно и закономерно поведе в срещата. Третата част предложи интрига, като гостите от Севлиево поведоха, но в ключовите моменти бяха пречупени от русенци.

Над всички за Дунав бе Петър Христосков със страхотните 21 точки (1 блок, 3 аса и 52% ефективност в атака – 13) за победата.

От друга страна Алекс Николов заби 20 точки (2 аса и 53% ефективност в атака – 13) за Раковски, но и това не бе достатъчно.

Гледайте Лига на нациите, Шампионска лига, Световно клубно първенство, Световно първенство 2022 и още много волейбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.