Бързаков и Миньор 2015 се справиха с младия състав на Балкан -2

Победа днес в ББЛ А група постигна и Миньор 2015, който в последния мач за деня надви младия състав на Балкан -2 с 88:70.

След поредица от размени на водачеството, след първата четвърт резултатът отново бе равен – 23:23. През втория период обаче баскетболистите на Георги Младенов взеха леко предимство и на почивката водеха с 45:39. Ботевградчани намалиха изоставането си само на 2 точки след паузата, но след много силни финални минути на частта, отборът от Перник се откъсна с 65:50.

В оставащото време авансът на Миньор 2015 достигна 20 точки и тимът нямаше проблем да задържи водачеството си до последно.

Георги Бързаков бе в основата на успеха с 32 точки и 10 борби. Христо Гатев също записа дабъл-дабъл – 18 точки и 11 борби. Мартин Мандалски завърши с 15 точки и 8 борби, с 11 точки е Кристиян Ставрев.

За „зелените“ Илиян Пищиков реализира 17 точки, с 16 е Хрисимир Маринов, а 14 точки има Михаил Гавазов.

Казанлък – Хасково – 77:97

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.