Лилард и Блейзърс размазаха безидеен Лейкърс

Отборът на Портланд записа изненадващо лесна победа над Лос Анджелис Лейкърс със 105:90 (36:14, 15:22, 42:26, 12:28) на своя територия и по този начин нанесоха второ поредно поражение на “езерняците” след това от Оклахома преди два дни.

Успехът на Блейзърс можеше да е далеч по-изразителен, тъй като баскетболистите на Чонси Билъпс имаха преднина от цели 31 точки след края на третата четвърт.

В последната част домакините понамалиха оборотите и позволиха на резервите на Лейкърс да направят загубата на своя тим малко по-достойна.

Деймиън Лилард най-сетне се развихри и вкара 25 точки плюс 6 асистенции за успеха на Портланд. Юсуф Нуркич добави 15 точки и 17 борби, Норман Пауъл реализира 13 точки, а Робърт Ковингтън и Анфърни Симънс допълниха съответно с по 12 и 10 точки.

Звездата на Лейкърс ЛеБрон Джеймс пропусна втори пореден мач заради контузия, а Антъни Дейвис започна мача, но бе сменен след седем минути игра заради стомашен вирус. Нито един играч от титулярната петица на калифорнийци не успя да завърши с двуцифрен точков актив. Малик Монк наниза 13 точки, Кармело Антъни остана с 12, Дуайт Хауърд завърши с 11 и 7 борби, а Секу Думбуя и Остин Рийвс вкараха по 10 точки всеки. Ръсел Уестбрук изигра много слаб мач и приключи с 8 точки, 9 борби, 6 асистенции, 6 грешки в нападение и ужасяваща стрелба 1/13.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.