Реал Мадрид спечели тежък сблъсък с Байерн Мюнхен

Реал Мадрид записа шести успех от началото на сезона в Евролигата, налагайки се с 80:76 (13:13, 30:19, 17:26, 20:18) над Байерн Мюнхен като гост в мач от осмия кръг на най-комерсиалния баскетболен турнир. Испанският гранд има и две поражения в сметката си, а балансът на домакините е 3-5.

Успехът не дойде лесно за играчите на Пабло Ласо, които размениха по 13 точки със съперника си през първите 10 минути. Последва убийствена втора четвърт, която даде аванс от 11 точки на гостите (43:32) на почивката.

След нея баскетболистите на немския гранд се върнаха в играта и намалиха пасива си само на 2 точки (58:60) преди заключителната четвърт, в която се бориха до последно, но не успяха да обърнат нещата в своя полза.

За Реал Мадрид над всички с 28 точки беше Гершон Ябуселе, 10 вкара Серхио Люл, по 9 нанизаха Алберто Абалде и Венсан Поарие.

Огъстин Рубит беше най-резултатен за Байерн Мюнхен с 20 точки, 16 добави Дарън Хилиард.

Снимки: euroleague.net

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.