Бързаков изведе Миньор 2015 до четвърта победа в ББЛ А група

Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се проведе тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът се наложи над Енигма Фойерверк с 86:74, след като водеше през повечето време.

Победата бе четвърта за отбора от Перник, докато столичният тим вече е с баланс 2-2.

Двубоят започна доста равностойно и с чести смени на водачеството.

Постепенно обаче баскетболистите на Георги Младенов натрупаха разлика и след десет минути игра тя вече бе двуцифрена – 28:17. Преднината на гостите достигна 18 точки през втория период, но на почивката съперникът им намали за 35:43.

След паузата обаче Миньор 2015 започна да играе доста по-стабилно в подкошието и това даде отражение и в резултата, като преди заключителната четвърт се откъсна с 67:49. Отборът на Георги Давидов все пак успя да спечели последната част, но без това с нещо да промени изхода на срещата.

Най-резултатен за победителите бе Георги Бързаков с 24 точки. Христо Гатев завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби, Кристиян Ставрев записа 17 точки и 8 борби, а Милен Дудев се отчете с 10 точки и 8 асистенции.

За Енигма над всички с 21 точки бе Красимир Петров. Преслав Неделчев има 16 точки и 8 борби, Радостин Димитров отбеляза 12 точки, 10 добави Виктор Германов.

По-рано днес се изиграха още два мача. В регион Юг на ББЛ Б група Атлетик 95 Куклен надви Асеновец 2005 със 70:50, докато при жените Шаркс победи убедително Феникс с 65:37.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.