Костадинов и Палмер ще почакат още за първата си победа

Константин Костадинов и неговият Палмер (Палма) инкасираха четвъртото си поредно поражение в испанската Втора дивизия. Българският национал и съотборниците му загубиха след продължение от Коруня със 70:76 (21:19, 17:13, 10:18, 18:16, 4:10) в двубой от четвъртия кръг на шампионата.

Костадинов завърши двубоя с 1 борба на сметката си за 7 минути игрово време. Крилото бе 0/2 при стрелбата си за две точки и 0/1 от тройката.

Фаусто Руесга бе най-резултатен за Палмер със 17 точки, Пол Лопес добави 16, а Максимо Фиелеруп остана с 11 точки и 12 борби.

За победителите с 22 точки завърши Николас Уорд, Ашли Хамилтън реализира още 13 точки, а Йохан Лофберг се разписа с 12.

Така Палмер продължава да очаква първата си победа за сезона. Тимът се намира на 15-ото място с баланс от 0-4. Следващата седмица Костадинов и съотборниците му се изправят срещу Аликанте. Двубоят е на 31 октомври.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.