Янтра спря Септември (Сф) за челните места

Янтра (Габрово) надви с 1:0 Септември (София) в първата неделна среща от 12-ия кръг на Втора лига. Попадението за успеха на домакините дойде в края на първото полувреме, когато Тони Иванов проби и намери Георги Недков, който прати топката в мрежата на Иван Василев.

След почивката резервата в тима на Христо Арангелов – Александър Тодоров, можеше да изравни, но не сполучи. Ивайло Иванов от Янтра пък пропусна да удвои преднината на своите.

Мачът ще се запомни и с краткото появяване на терена на Олджай Алиев. Футболистът от Габрово се задържа на терена секунди, след като влезе в игра, получавайки директен червен картон за ритник по съперник. Така Септември (София) изгуби важни точки в битката за челните места, а Янтра спечели точки и доза надежда за оцеляване.