Полша триумфира в трилър със Сърбия

Полша записа втора победа на Евро 2021, след като се наложи с 3:2 над Сърбия в сблъсъка между големите фаворити в група “А”. Мачът между защитаващия титлата си европейски шампион и настоящият световен такъв очаквано бе страхотно зрелище с интересни обрати, но накрая “Дружина полска” излезе краен победител с 25:21, 23:25, 29:25, 25:20 и 16:14 в своя полза.

Първите два гейма бяха доста оспорвани, като всичко се реши в края. В първия везните се наклониха в полза на Полша (25:21), а във втория към Сърбия (25:23).

В третия гейм сърбите успяха да натрупат преднина от 3-4 точки в средата на гейма, а в един момент тя набъбна дори до 6. Западните ни съседи не изпуснаха инерцията и спечелиха и този гейм с 25:20.

Последва още един доста завързан гейм, в който обаче Полша успя да стигне до успеха в края с 25:20 и така докара нещата до тайбрек.

Там поляците бяха по-увереният от двата отбора и рано поведоха в резултата, като макар и преднината им да бе крехка от 1-2 точки, те успяха да я задържат до края и да измъкнат и победата в мача след 16:14 в своя полза.

Бартош Курек отново бе големият лидер за “Дружина полска” с 22 точки на сметката си, като той бе дейно подпомогнат и от Вилфредо Леон с неговите 19 точки.

За сърбите пък се отличиха Урош Ковачевич с 22 точки и Марко Ивович с 21.

Въпреки загубата Сърбия остава начело в групата със 7 точки, но и с мач повече от съперника си Полша, който е 2-и с 5 точки.