Адриан Андреев стартира с победа в квалификациите на „Чалънджър в САЩ

Националът на България за Купа „Дейвис“ Адриан Андреев се класира за решаващия втори кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър“ в Орландо (САЩ) с награден фонд 52080 долара.

Поставеният под номер 4 в схемата на пресявките Андреев беше елиминиран от аржентинеца Гонсало Виянуева с 3:6, 6:3, 7:6(6) след малко повече от три часа игра. Виянуева взе първия сет със серия от четири поредни гейма, но във втората част българинът дръпна с 4:0, след което изравни резултата.

В решаващата трета част Андреев навакса ранен брейк пасив и обърна до 4:2, а при 5:3 сервираше за мача, пропусна мачбол и позволи на съперника на върне пробива.

В следващия гейм той пропиля още един мачбол и се стигна до тайбрек.

В него Андреев навакса изоставане от 2:4 точки и все пак затвори мача при четвъртата си възможност. С успеха българинът заработи 2 точки за световната ранглиста и 260 долара, а за влизане в основната схема ще играе срещу номер 7 Стефан Козлов (САЩ).