Франция спря победната серия на Бразилия и спечели рекорден гейм с 39:37 (видео снимки)

Отборът на Франция спря победния път на олимпийския шампион от Рио 2016 от Бразилия в турнира на Волейболната лига на нациите в Римини (Италия). Възпитаниците на Лоран Тил стигнаха до трудна, но чиста победа над „Селесао“ с 3:0 (39:37, 25:18, 30:28) в мач от 4-ия кръг.

Така „петлите“ записаха 4-и пореден успех и продължават да са с актив от 11 точки. Бразилия допусна първо поражение, след 3 поредни успеха.

Първите гейм продължи до рекордния резултат 39:37 и се игра 48 минути. Първо двойна блокада на Никола Льо Гоф и Ървин Нгапет спряха атака на Уолъс Де Соуза и Франция стигна до геймбол при 38:37. Флавио Жуалберто атакува в аут и „петлите“ спечелиха първата част с 39:37.

Във втората част „петлите“ бяха по-убедителни от своите0 съперници и спечелиха с 25:19.

В третата част Франция стигна до мачбол още при 24:23. Последваха 5 поредни изравнявания на резултата до 28:28 след успешна атака на Рикардо Лукарели. Последва начален удар на Рикардо Лукарели в мрежата – 28:29. Нова грешка на Рикардо Лукарели след пайп в аут даде успеха на Франция в третата част с 30:28 и в мача с 3:0 гейма.

Утре „петлите“ срещат европейските шампиони от Сърбия в 16,00 часа, а Бразилия излиза срещу Япония от 14,00 часа в Римини.